rozhovor s janou z lovefashionjana

Jana Janata je fashion blogerkou žijící v Praze. Už několik let píše blog o módě, cestování a přidává i články ze svého života. Na Instagramu ji sleduji asi přes dva roky pod přezdívkou lovefashionjana. Je to holka, která si na nic nehraje i přesto, že se pohybuje mezi známými lidmi. Já ji pro Vás při sklence skvělého prosseca vyzpovídala.

1) Co jsi dělala před tím, než jsi začala sdílet život na internetu a co tě k tomu přivedlo?
Vystudovala jsem oděvní školu a potom 14 let pracovala v gastru, kde jsem poznala spoustu zajímavých lidí. Vždy mě to, ale táhlo spíše k módě a tak jsem začala chodit po pohovorech až jsem našla co jsem si přála! Byl to značkový second hand v Praze. S majitelkou krámku Phase 2 se z nás po čase staly skvělé kamarádky a vlastně ji beru jako mou druhou maminku. Skvěle se doplňujeme a práce nás společně baví a naplňuje. Už se nikam nehoním, užívám si života a nedřu 15h denně. Co z toho života pak máme? 


2) Jak dlouho od založení blogu trvalo, než se objevily první spolupráce?
První spolupráce přišla po půl roce, jednalo se o značku Fashion Planet. Je to online shop, který se zaměřuje na módu od řeckých designerů . Spolupracujeme spolu dodnes a s majiteli obchodu jsme také velmi dobří kamarádi. Ráda za nimi jezdím do Liberce, kde sídlí a s celou rodinkou chodíme na večeři a posedět do baru. 


3) Jak ti blogování a poté Instagram změnil život?
Vlastně bych ani neřekla, že mi doslova změnil život, cítím se stále stejně. Své sledovatele beru jako kamarády a stejně jak nakopávám já je ke sportu, tak oni mi pak dodávají energii když mi dojde. 
Mamka mi kdysi řekla: ,,Chovej se ke všem s pokorou, protože nikdy nevíš koho můžeš potkat na cestě dolů. “ A tím se snažím řídit celý život. 

4) Co je nejlepší na tom být fashion blogerka?
Hadry! Díky spolupráci s různými firmami, si u nich vždy mohu vybrat něco hezkého do šatníku a já tak za ně nemusím už tolik utrácet. Když se fotíte na svůj blog nebo Instagram, nechcete se fotit stále v tom stejném a tak je to super možnost jak ušetřit a hlavně inspirovat ostatní. A třeba pomoci na trh i nové módní značce. 

Heslo dne: Instagram je takový Vogue, tak proč ho neupravit ale prosím opatrně. Nesmíte si měnit tvář a tělo. Pak někam přijdete a lidi vás ani nepoznají. Jsem zastánce přirozenosti.

5)  Jaký je tvůj nejoblíbenější outfit? 
Asi nejčastěji mě můžete vidět v kožených kalhotách, hedvábných šatech nebo bagančatech. Hodně oblíbenou kombinací jsou šaty s teniskami. Ty jsem nosila už předtím, než to začalo být cool. Jednou mě dokonce na dovolené zastavila holčina a poznala mě prý jen díky tomu, že jsem právě tuhle kombinaci měla na sobě. Haha. 

6) Postřehla jsem spolupráci s Gladiator Race i já ho již třetím rokem běhám. Jak dlouho se tomu věnuješ?
Tyhle závody běhám už 3 roky a moc mě to baví.  Proto jsem byla ráda, když mě oslovili jeho zakladatelé, abych běhala za jejich tým. Díky čemuž jsem dostala i stylový dres v českých barvách. 


7) Jaká je tvoje nejmíň a nejvíc oblíbená překážka?
Corny! To je překážka, která mi dělá problém. Potřebovala bych pořádně vypilovat techniku. Potom mojí oblíbenou je ručkování v čemž se cítím jistá. 

8) Všimla jsem si, že posilovnu navštěvuješ pravidelně, jaký cvik nemáš ráda?
Jednoznačně bulharský dřep – to je hodně náročné. A potom ještě hod medicinbalem o stěnu, u kterého musím ještě udělat dřep po jeho chycení. To pak nohy hezky bolí. 

9) Co by si dělala, kdybys jeden den u sebe neměla telefon ani počítač. Takový den offline.
Takové dny bez telefonu si užívám. Člověk potom stíhá mnohem víc věcí. Díky těmto dnům jsem se naučila si uspořádat práci tak, abych na telefonu nemusela viset celý den. Pokud mám den offline, uklidím, uvařím a potom se ještě divím kolik času mi zbylo.

Když jsme byli v Africe, kde nebyl signál, trvalo mi 4 dny, než jsem se úplně uvolnila a přestala na mobil myslet. V prvních dnech jsem ho pořád brala do ruky i přesto, že tam nic nového nebylo. Hrůza! 

10) Mou zálibou je interiérový design, jaký styl bydlení můžeme najít u tebe doma?
Můj nynější byt by asi nejlíp vystihoval styl Boho. Mám ráda světlé, vzdušné a otevřené prostory, které ale zároveň působí útulně a zabydleně. V mém bytě tak převládají světlé odstíny šedé a potom bílá barva. To vše doplňují květiny a světlé dřevo. 
Asi nejoblíbenější kousky v mém bytě jsou konferenční stolek z palet a jídelní stůl, který jsem si nechala vyrobit na míru. Jinak u mě najdete klidně i nábytek z Ikea, který skvěle zapadá do celkového designu bytu.  

Love Fashion

Fotky: Luboš Nehyba, archiv lovefashionjana