s design školou v interiérovém studiu orsei

Před nedávnem jsme s Design školou navštívili interiérové studio Orsei, které sídlí u pražského Výstaviště.

Studio Orsei je zaměřeno na design interiéru a v roce 1992 ho založila paní Mgr. Dagmar Křížová, která se na jedné ze svých dovolených nadchla pro výrobu dek a polštářů v jedné firmě v Podkrkonoší. Ty ji natolik okouzlily, že se rozhodla si otevřít prodejnu v Praze a tyto designové kousky prodávat dál.

 Hlavní činností studia je prodej látek, s kterých šijí překrásné záclony, závěsy či rolety a jejich následnou montáží. Dále poté prodej nábytku či celkový návrh interiéru.

Průvodkyní nám po celou dobu byla designérka Adéla Štěpánková, která je v Design škole lektorkou a zároveň marketingovou managerkou studia. Adél se do firmy připojila v roce 2018 nicméně o studiu věděla už od roku 2006, kdy vznikla  naše Design škola a zde Adél poprvé přičichla k interiérovému designu. Od té doby je lektorkou, která má skvělé znalosti v odvětví osvětlení, podlah, stěn, okenních dekorací a také návrhářského programu Sketch up.


Po příchodu do studia jsem jako první udělala své známé aaach. Tolik překrásných látek po hromadě na jednom místě je ráj pro každou milovnici designu!

V průběhu dne nás Adél seznamovala s látkami, ukazovala nám nové trendy a také nám dala prostor pro vlastní výběr a následnou scénku, jak by asi takový prodej látek klientovi mohl vypadat. To byla celkem prča!

Celý den strávený ve studiu byl pohodový a inspirativní. Která holka nemá ráda přehrabování se v designových látkách? A co teprve ty materiály!

Studio Orsei

Úprava fotek: Luboš Nehyba