Dekerski design – cesta k originálnímu dárku

Před časem jsem na letním Dyzajn marketu v Praze zase hledala originální tvůrce. Jak jsme tak bloudila mezi stánky, zaposlouchala jsem se do zapáleného rozhovoru autora David a jeho zákaznice, který maluje podobizny lidí, ovšem nejen tak ledajaké! Jsou malované s duší, osobitostí a hlavně kvalitními akvarelovými barvami.

Protože mám ráda lidi, kteří se nebojí vystoupit z davu a ukázat světu co v nich je, neváhala jsem a lehce jsem vyzpovídala Adél – Davidovu sympatickou ženu, která mě okamžitě zaujala svým příběhem. Navíc jsou taky ze severu Čech jako já!

A kdo vlastně stojí za značkou Dekerski design?
Za touto značkou stojí mladý manželský pár David a Adél, kteří se rozhodli vystoupit ze stereotypního života. Údajně to nebylo zas až tak jednoduché jako v amerických filmech, ale dokázali to a teď jsou šťastnou free rodinkou, která žije na severu Čech a provozuje tuhle nevšední záležitost.

Příběh značky Dekerski design vznikl, když se David rozhodl nebýt otrokem své práce a tak začal fotit lidi okolo sebe – momentky a tyto fotky poté přenášel na papír různými metodami. Talent zdědil po taťkovi tak proč toho nevyužít !

Později začali akvarelové portréty přenášet i na třička, svačinové sáčky nebo tašky. Přidanou hodnotou jsou ještě kvalitní eko materiály, s kterými jak kreslí, balí do nich prodané věci z e-shopu tak na ně i tisknou. Domů Vám tedy nepřijde pouze Váš tak trochu jiný obrázek, ale zároveň věc, která má hodnotu a myslí na ekologii.

,,Každodenní všednosti a podivný zvláštnosti. Lidi. Jejich nepřítomnej výraz, hlasitej smích, drobky kolem pusy… Běžný situace. Autentičnost. A hlavně příběhy, který za tím vším stojí. Nekonečnej zdroj inspirace.“

Díky tomu, že má kamarádka měla nedávno narozeniny, rozhodla jsem se pro originální kresbu právě od Davida. Zaslala jsem jim tedy fotografie naší holčičí party a nevšední dárek jsem měla za 7 dní na poště . Nesmím opomenout ani dokonalé balení s dárečkem, což má na starosti Adél a vlastnoručně psaným vzkazem.

Děkuji Davide a Adél !

Dekerski design