Outfit na procházku – Vzhůru pod Bílou věž

Jednou za čas mi začne chybět centrum Hradce a tak seberu psa a vyrážíme se socializovat. Oblékám si pohodlné džíny, oversize triko (vše od mé oblíbené značky Reserved), něco proti zimě a jedem. Většinou zastavuji u zimáku, protože odtud mám ten nejkrásnější výhled na Bílou věž a věž katedrály Svatého ducha na Velkém náměstí.

Od zimáku se přes terasy (což jsou bývalé hradby) a Pivovarské náměstí vydávám k už zmíněné Bílé věži, která slouží jako rozhledna, má 226 schodů a je vysoká 74m. Díky této výšce tu už spáchalo sebevraždu několik lidí. Vždy si říkám, že měli před smrtí alespoň úžasný výhled.

Bílá věž je vlastně dominantou Velkého náměsti, ukrývá v sobě zvon zvaný Augustin, který má na výšku asi 170cm a je tak druhý největší v Čechách.

Když vystoupáte až na samý vrchol, můžete v dáli vidět Krkonoše a Orlické hory – já vždy hledám, kde bydlím (smích). Super také je, že na věž můžete vyrazit večer. Nabízejí totiž noční romantické prohlídky, kdy Hradec ukazuje svou druhou osvětlenou tajemnou tvář.

Jako dominanta města si věž prošla před několika lety rekonstrukcí, která z ní tak udělala moderní rozhlednu, tedy pokud jde o interiér. Děti si můžou blbnout na velkých interaktivních obrazovkách a ještě se tak něco dozvědět zajímavého.

Když sejdete do nejnižšího patra Bílé věže, uvidíte překrásný skleněný model rozhledny, který navíc mění barvy – kouzelné!

https://www.bilavez.cz/

Fotky: Luboš Nehyba