Jak mě ovlivňuje oblečení

Každý, koho potkám, má na sobě právě to oblečení, které nějakým způsobem vyjadřuje, jak se zrovna cítí a co prožívá.

Co se mě týče, nejvíce to vnímám, když jdu po ulici. Prohlížím si lidi jdoucí naproti mně a říkám si: „Co se mu asi stalo, že je tak zanedbaný?“ nebo: „Ta je elegantně oblečená, ta musí pracovat na důležité pozici.“ Jednoduše mě baví, si pohrávat s myšlenkou, že to oblečení má nějaký význam. 

Třeba moje mamka si vždy ťuká na čelo a říká: „Co to máš divného na sobě ?“ a „Proč si nekoupíš nějaké hezké šaty?“ Tyhle věty značí o tom, že každý má rád určitý styl oblékání a pokud je druhý oblečený v úplně jiném stylu, tak mu nerozumí a přijde mu to zvláštní. Každý má v sobě vlastně schovaného designera, který mu každé ráno radí, co si vzít na sebe a co konkrétního tím chce světu říct.

Abychom si to ujasnili. Nesnáším věci na tělo, i když bych si je mohla dovolit, když se poměrně často trápím cvičením. Další věcí jsou sukně, prostě mi vůbec nesluší. A tílka?  V nich mám zas velká ramena. 

Abych uvedla příklad, co tím vším vlastně myslím. Když se ráno probudím se špatnou náladou, vím, že se musím obléknout do tmavé barvy a připadám si tak v bezpečí a nenápadně. Naopak, když je mi skvěle, většinou si na sebe oblékám barvy i přesto, že na barvy moc nejsem. V dané chvíli je to mé vyjádření spokojenosti.

V písničce od Anne Marie se zpívá: Co pro tebe znamená být perfektní? Znamená to být odlišný od ostatních na celém světě. To je pro mě být perfektní.

Nejsem modelka, ale fotkami různých outfitů jsem Vám chtěla ukázat, jak oblečení, co mám na sobě, dokáže změnit člověka. Heslo zní jasně: Nebojte se vzít si na sebe to, co je pro Vás perfektní !

Skořicový outfit – To je přesně ta chvíle pro barvy, dobrou náladu a pohodovou procházku centrem.

Fotky: Luboš Nehyba